Kilis'li yöneticiler

KİLİS VALİLERİ:

M. Lütfullah Bilgin

14.10.1995-22.04.1996

H. Güner Özmen

22.04.1996-20.08.2000

Aslan Kütük

30.08.2000-


 

CUMHURİYET ÖNCESİ İDARECİLER

CUMHURİYET DÖNEMİ KAYMAKAMLARI

Veli Ağa  H. 1263 - M. 1846
Habib Efendi:  H. 1270 - M. 1853
Tevfik Efendi:  H. 1273  -  M. 1856
Süleyman Ağa:  H. 1274 -  M. 1857
Bekir Ağa:  H. 1275  -  M.  1858
Sadullah Ağa:  H. 1279 - M. 1862
Hurşid Ağa H. 1280  M. 1863
Tahir Efendi H. 1281  M. 1864
Emin Bey H. 1282  M. 1865
Sadık Efendi H. 1284  M. 1866
Osman Efendi H. 1285  M. 1868
Edhem Efendi H. 1286  M. 1869
Ahmed Efendi H. 1287  M. 1870
Tahsin Efendi H. 1295  M. 1878
Hıfzı Efendi H. 1299  M. 1881
Abmed Sedad Bey H. 1302  M. 1884
Aziz Sabri Efendi H. 1303  M. 1885
Abd-ül-kadir Efendi H. 1306 . M. 1888
Şakir Bey H. 1308  M. 1890
Sedad Bey H. 1309  M. 1891
Osman Bey E. 1310  M. 1892
Mahmud Bey H. 1312  M. 1894
Kaymakam Salih Hulusi Paşa H. 1314  M. 1896
Ömer Lütfi Bey H. 1315  M. 1897
Kaymakam Salih Hulusi Paşa H. 1317  M. 1899
Mustafa Reşid Bey H. 1318  M. 1900
Ali Nesib Bey H. 11321  M. 1903
İbsan Bey H. 1328  M. 1910
İzzeddin Haki Bey H. 1329  M. 1911
Fatin Bey (Kıbrıslı) R. 1327  M. 1911
Fadıl Bey R. 1329  M. 1913
Hüseyin Rıfat Bey  R. 1330  M. 1914
Fuat Şahap Bey  R. 1331 - M. 1915
İhsan Bey  R. 1331  M. 1915
İbrahim Bey R. 1333  M. 1917
Abdullah Canbolad Bey R. 1335  M. 1919
Cemal Bey R. 1337  M. 1921
Çerkez Hayri Bey R. 1339  M. 1923
Zeynel Abidin Özmen Bey R. 1339  M. 1923
Talat Bey R. 1341  M. 1925
Sedat Aziz Bey R. 1342  M. 1926
Nuri Akay Bey R. 1344  M. 1928
M. Ahmet Cemil Bey R. 1348  M. 1932

Necmettin ERGİN  07.04.1936-18 .02. 1939
Turgut BAŞKAYA  27.04.1939-08.02. 1941
M.Eşref OYKUR  07.03.1941-19.08. 1942
İslam F. ÖZTÜRK  23.09. 1942-28.10. 1943
Hüsnü ERGİN  26.01.1944-10.07.1947
İbrahim ER  29.07.1947-26.05.1948
Fehmi KUTLU  29.05.1948-22.09.1949
Mehmet VARİNLİ  08.10.1949-25.08.1950
Salih TANYERİ  22.09.1950-22.09. 1951
Ziya EROĞLU  13.11.1951-09.08. 1953
Adnan AKSEL  30.09. 1953-15.05. 1955
Nihat TAHİROĞLU  31. 12. 1955-10.12. 1956
Tahir GENÇAĞA  26. 12. 1956-16.09.1.957
Behçet OĞUZ  24. 10. 1957-19.07.1960
A.Metin DİRİMTEKİN  01.08.1960-15.09.1962
M.Kazım BÖLÜKBAŞI  18 .09. 1962-30.07.1963
Ali ALTINTAŞ   30.07. 1963-08.06. 1964
Turgut S. KAYA  17 .08. 1964-02.08.1965
Tekin ALP  13.08.1965-03. 12. 1966
Raif ERBİLOL  08.12.1966-18 .01. 1968
Necati OZEN  20.01. 1968-24.01.1969
İhsan KUTLUSÖZ  20.05. 1970-11.09.1972
Turgay ZİLELİ  15 .08. 1972-09.07. 1973
Turgut KAYA  1973-1976
Necmettin ÖZFATURA  12.01.1976-04.04. 1978
T.Fikret SAYGILI  13 .06. 1978-23.08.1979
Mehmet GÜLER  28.08.19798-15.08.1983
Ünal ERDOĞAN  03.09. 1983-30.06.1988
Ali GÜN  30.08.1988-21.08. 1992
M. Mesut KIRCALI  04.08.1992-24.08.1994
Vural DEMİRTAŞ  05.09. 1994-24.06.1995


 

CUMHURİYET ÖNCESİ BELEDİYE BAŞKANLARI

CUMHURİYET SONRASI BELEDİYE BAŞKANLARI

Hacı Süleyman Ağa 
Hacı Yusuf Ağa
Akif Efendi 
Muhlis Efendi 
Hacı İsmet Efendi 
Hacı Ahmet Canbolad 
Mustafa Efendi
Sadullah Efendi
Osman Efendi
Burhan Efendi
İslam Bey
Tokatlızade Vakıf Efendi

Muhtar Yavaşça 11.05. 1925- 11.05.1927
İslam Bey 05.08.1927-20.06.1931
Orhan Oktay 25.06.1931-24.02.1932
Ziya Güres 26.02.1932-05.11.1938
Haşmet Topaloğlu 06.10.1938-20.09.1942
Raif Çakmur 10.09.1942-17.06.1943
Salih Salihoğlu 18.06.1943-07.09.1950
Abdülkadir Atik 08.09.1950-11.10.1951
Mustafa SıddıkBaytaz 15.10.1951-11.07.1955
Zekeriya Korkmaz 23.11.1955-02.08.1957
Mustafa Sıddık Baytaz 18.12.1957-10.12.1959
Hüseyin Münipoğlu 23.12.1959-27.05.1960
Bnb. Ali Demirel 27.05.1960-30.09. 1960
Ali Metin Dirimtekin 01.l0.1960-16.09.1962
M.Kazım Bölükbaşı 18.09.1962-30.07.1963
Ali Altuntaş 31.07.1963-21.11.1963
Celal yarış 20.11.1963- 1968
Mustafa Sıddık Baytaz 12.12. 1969- 1973
Ekrem Çetin 09.12.1973-08.04.1977
Avukat Mehmet Yeşilçimen 08.04.1977-11.12.1977
Mehmet Elender 11.12.1977-12.09.1980
Dr.Hasan Kamil Altınhaş 02.10.1980-26.03.1984
Hannan Özüberk 26.03.1984-22.10.1987
Uğur Tırnaksız 27.10.1987-09.03.1989
Ekrem Çetin 09.03.1989-27.03.1994
Dr. Burhan Kerküklü 28.03.1994-31.01.1995
Mustafa Aşkaroğlu 08.02.1995-05.06.1995
R.Güven Sipahi 05.06.1995- ?
Ekrem Çetin 

 

KİLİSLİ MİLLETVEKİLLERİ ve CUMHURİYET SENATOSU ÜYE 25/05/2008 17:05

Karma: 0  

KİLİSLİ MİLLETVEKİLLERİ ve CUMHURİYET SENATOSU ÜYELERİ


01) Abdurrahman Lami ERSOY. (Kilis-1875-16/3/1930) 1. Dönem-G.Antep Milletvekili

02) Aşir ATLI. (Kilis-1881-23/10/1957) 6.Dönem Kütahya, 7.Dönem Bursa, 8.Dönem G.Antep Milletvekili

03) Ahmet Remzi GÜRES. (Kilis-1893-6/10/1983) 2,3,4,5.Dönem G.Antep Milletvekili

04) Necip Asım YAZIKSIZ. (Kilis-1861-14/12/1935) 3,4,5 Dönem Erzurum Milletvekili.

05) Dr. Muzaffer CANBOLAT. (Kilis-1907-1965) 7,8,12 Dönem G.Antep Milletvekili

06) Galip KINAOĞLU. (Kilis-l898-? ) 9.Dönem G.Antep Milletvekili

07) Dr. Samih İNAL. (Kilis-1912- 30/9/1980) 9,10,11. Dönem G.Antep Milletvekili

08) Dr. Abdülkadir ATİK. (Kilis-1894-26/7/1979) 10. Dönem G.Antep Milletvekili

09) M.Nedim ÖKMEN "Mahmut Ökmen" (Kars-1908-2/2/1967) 9, 10 Dönem K.Maraş,
11. Dönem Gaziantep Milletvekili.

10) A. Naşit SARICA. (Kilis-1907-1981) 12. Dönem Gaziantep Milletvekili

11) Mehmet TURGUT. (Kilis-1929) 12.Dönem Afyon, 13, 14. Dönem Bursa Milletvekili.

12) Mehmet Haluk TİMURTAŞ. (Kilis-1919-3/8/1987) 10,11 Dönem Balıkesir Milletvekili

13) Av. M.Şinasi ÇOLAKOĞLU. (Kilis-1924) 14.Dönem G.Antep Milletvekili

14) İbrahim Orhan TOKUZ. (Kilis-1927) 14.Dönem G.Antep Milletvekili

15 Yüksel Çakmur (Buca-1942) 14,15. Dönem İzmir Milletvekili (?)

16) Ekrem ÇETİN. (Kilis-1934) 15.Dönem G.Antep Milletvekili

17) Mustafa Hikmet ÇELEBİ (Kilis-1933) 18. Dönem G.Antep Milletvekili

18) Hannan ÖZÜBERK (Kilis-1931) 19.Dönem G.Antep Milletvekili

19) Mehmet Zeki İSLAM. (Kilis-1910) C. Senatosu Gaziantep Üyesi. (15/10/1961-2/6/1968)

20) M. İhsan TOPALOĞLU. (Kilis-1915) C. Senatosu Giresun Üyesi (5/6/1966-12/10/1975)

21) Av. Selaheddin ÇOLAKOĞLU (Kilis-1933) C.Senatosu Gaziantep Üyesi
(5.6.1977-12.9.1980)

22) E. Org, Doğan GÜREŞ. D.1927 (Adana-1926) 20, 21. Dönem Kilis Milletvekili

23) Mustafa Kemal ATEŞ (İslahiye-1947) 20.Dönem Kilis Milletvekili

24) Mehmet NACAR (Kilis-1962) 21. Dönem Kilis Milletvekili.

25) Veli Kayan 22 dönem milletvekili

26) Hasa Kara 22 ve 23 dönem miletvekili

27) Hüseyin Devecioğlu 23 dönem milletvekili

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 KİLİS VALİLERİ:

M. Lütfullah Bilgin

14.10.1995-22.04.1996

H. Güner Özmen

22.04.1996-20.08.2000

Aslan Kütük

30.08.2000-


 

CUMHURİYET ÖNCESİ İDARECİLER

CUMHURİYET DÖNEMİ KAYMAKAMLARI

Veli Ağa  H. 1263 - M. 1846
Habib Efendi:  H. 1270 - M. 1853
Tevfik Efendi:  H. 1273  -  M. 1856
Süleyman Ağa:  H. 1274 -  M. 1857
Bekir Ağa:  H. 1275  -  M.  1858
Sadullah Ağa:  H. 1279 - M. 1862
Hurşid Ağa H. 1280  M. 1863
Tahir Efendi H. 1281  M. 1864
Emin Bey H. 1282  M. 1865
Sadık Efendi H. 1284  M. 1866
Osman Efendi H. 1285  M. 1868
Edhem Efendi H. 1286  M. 1869
Ahmed Efendi H. 1287  M. 1870
Tahsin Efendi H. 1295  M. 1878
Hıfzı Efendi H. 1299  M. 1881
Abmed Sedad Bey H. 1302  M. 1884
Aziz Sabri Efendi H. 1303  M. 1885
Abd-ül-kadir Efendi H. 1306 . M. 1888
Şakir Bey H. 1308  M. 1890
Sedad Bey H. 1309  M. 1891
Osman Bey E. 1310  M. 1892
Mahmud Bey H. 1312  M. 1894
Kaymakam Salih Hulusi Paşa H. 1314  M. 1896
Ömer Lütfi Bey H. 1315  M. 1897
Kaymakam Salih Hulusi Paşa H. 1317  M. 1899
Mustafa Reşid Bey H. 1318  M. 1900
Ali Nesib Bey H. 11321  M. 1903
İbsan Bey H. 1328  M. 1910
İzzeddin Haki Bey H. 1329  M. 1911
Fatin Bey (Kıbrıslı) R. 1327  M. 1911
Fadıl Bey R. 1329  M. 1913
Hüseyin Rıfat Bey  R. 1330  M. 1914
Fuat Şahap Bey  R. 1331 - M. 1915
İhsan Bey  R. 1331  M. 1915
İbrahim Bey R. 1333  M. 1917
Abdullah Canbolad Bey R. 1335  M. 1919
Cemal Bey R. 1337  M. 1921
Çerkez Hayri Bey R. 1339  M. 1923
Zeynel Abidin Özmen Bey R. 1339  M. 1923
Talat Bey R. 1341  M. 1925
Sedat Aziz Bey R. 1342  M. 1926
Nuri Akay Bey R. 1344  M. 1928
M. Ahmet Cemil Bey R. 1348  M. 1932

Necmettin ERGİN  07.04.1936-18 .02. 1939
Turgut BAŞKAYA  27.04.1939-08.02. 1941
M.Eşref OYKUR  07.03.1941-19.08. 1942
İslam F. ÖZTÜRK  23.09. 1942-28.10. 1943
Hüsnü ERGİN  26.01.1944-10.07.1947
İbrahim ER  29.07.1947-26.05.1948
Fehmi KUTLU  29.05.1948-22.09.1949
Mehmet VARİNLİ  08.10.1949-25.08.1950
Salih TANYERİ  22.09.1950-22.09. 1951
Ziya EROĞLU  13.11.1951-09.08. 1953
Adnan AKSEL  30.09. 1953-15.05. 1955
Nihat TAHİROĞLU  31. 12. 1955-10.12. 1956
Tahir GENÇAĞA  26. 12. 1956-16.09.1.957
Behçet OĞUZ  24. 10. 1957-19.07.1960
A.Metin DİRİMTEKİN  01.08.1960-15.09.1962
M.Kazım BÖLÜKBAŞI  18 .09. 1962-30.07.1963
Ali ALTINTAŞ   30.07. 1963-08.06. 1964
Turgut S. KAYA  17 .08. 1964-02.08.1965
Tekin ALP  13.08.1965-03. 12. 1966
Raif ERBİLOL  08.12.1966-18 .01. 1968
Necati OZEN  20.01. 1968-24.01.1969
İhsan KUTLUSÖZ  20.05. 1970-11.09.1972
Turgay ZİLELİ  15 .08. 1972-09.07. 1973
Turgut KAYA  1973-1976
Necmettin ÖZFATURA  12.01.1976-04.04. 1978
T.Fikret SAYGILI  13 .06. 1978-23.08.1979
Mehmet GÜLER  28.08.19798-15.08.1983
Ünal ERDOĞAN  03.09. 1983-30.06.1988
Ali GÜN  30.08.1988-21.08. 1992
M. Mesut KIRCALI  04.08.1992-24.08.1994
Vural DEMİRTAŞ  05.09. 1994-24.06.1995


 

CUMHURİYET ÖNCESİ BELEDİYE BAŞKANLARI

CUMHURİYET SONRASI BELEDİYE BAŞKANLARI

Hacı Süleyman Ağa 
Hacı Yusuf Ağa
Akif Efendi 
Muhlis Efendi 
Hacı İsmet Efendi 
Hacı Ahmet Canbolad 
Mustafa Efendi
Sadullah Efendi
Osman Efendi
Burhan Efendi
İslam Bey
Tokatlızade Vakıf Efendi

Muhtar Yavaşça 11.05. 1925- 11.05.1927
İslam Bey 05.08.1927-20.06.1931
Orhan Oktay 25.06.1931-24.02.1932
Ziya Güres 26.02.1932-05.11.1938
Haşmet Topaloğlu 06.10.1938-20.09.1942
Raif Çakmur 10.09.1942-17.06.1943
Salih Salihoğlu 18.06.1943-07.09.1950
Abdülkadir Atik 08.09.1950-11.10.1951
Mustafa SıddıkBaytaz 15.10.1951-11.07.1955
Zekeriya Korkmaz 23.11.1955-02.08.1957
Mustafa Sıddık Baytaz 18.12.1957-10.12.1959
Hüseyin Münipoğlu 23.12.1959-27.05.1960
Bnb. Ali Demirel 27.05.1960-30.09. 1960
Ali Metin Dirimtekin 01.l0.1960-16.09.1962
M.Kazım Bölükbaşı 18.09.1962-30.07.1963
Ali Altuntaş 31.07.1963-21.11.1963
Celal yarış 20.11.1963- 1968
Mustafa Sıddık Baytaz 12.12. 1969- 1973
Ekrem Çetin 09.12.1973-08.04.1977
Avukat Mehmet Yeşilçimen 08.04.1977-11.12.1977
Mehmet Elender 11.12.1977-12.09.1980
Dr.Hasan Kamil Altınhaş 02.10.1980-26.03.1984
Hannan Özüberk 26.03.1984-22.10.1987
Uğur Tırnaksız 27.10.1987-09.03.1989
Ekrem Çetin 09.03.1989-27.03.1994
Dr. Burhan Kerküklü 28.03.1994-31.01.1995
Mustafa Aşkaroğlu 08.02.1995-05.06.1995
R.Güven Sipahi 05.06.1995- ?
Ekrem Çetin 

 

KİLİSLİ MİLLETVEKİLLERİ ve CUMHURİYET SENATOSU ÜYE 25/05/2008 17:05

Karma: 0  

KİLİSLİ MİLLETVEKİLLERİ ve CUMHURİYET SENATOSU ÜYELERİ


01) Abdurrahman Lami ERSOY. (Kilis-1875-16/3/1930) 1. Dönem-G.Antep Milletvekili

02) Aşir ATLI. (Kilis-1881-23/10/1957) 6.Dönem Kütahya, 7.Dönem Bursa, 8.Dönem G.Antep Milletvekili

03) Ahmet Remzi GÜRES. (Kilis-1893-6/10/1983) 2,3,4,5.Dönem G.Antep Milletvekili

04) Necip Asım YAZIKSIZ. (Kilis-1861-14/12/1935) 3,4,5 Dönem Erzurum Milletvekili.

05) Dr. Muzaffer CANBOLAT. (Kilis-1907-1965) 7,8,12 Dönem G.Antep Milletvekili

06) Galip KINAOĞLU. (Kilis-l898-? ) 9.Dönem G.Antep Milletvekili

07) Dr. Samih İNAL. (Kilis-1912- 30/9/1980) 9,10,11. Dönem G.Antep Milletvekili

08) Dr. Abdülkadir ATİK. (Kilis-1894-26/7/1979) 10. Dönem G.Antep Milletvekili

09) M.Nedim ÖKMEN "Mahmut Ökmen" (Kars-1908-2/2/1967) 9, 10 Dönem K.Maraş,
11. Dönem Gaziantep Milletvekili.

10) A. Naşit SARICA. (Kilis-1907-1981) 12. Dönem Gaziantep Milletvekili

11) Mehmet TURGUT. (Kilis-1929) 12.Dönem Afyon, 13, 14. Dönem Bursa Milletvekili.

12) Mehmet Haluk TİMURTAŞ. (Kilis-1919-3/8/1987) 10,11 Dönem Balıkesir Milletvekili

13) Av. M.Şinasi ÇOLAKOĞLU. (Kilis-1924) 14.Dönem G.Antep Milletvekili

14) İbrahim Orhan TOKUZ. (Kilis-1927) 14.Dönem G.Antep Milletvekili

15 Yüksel Çakmur (Buca-1942) 14,15. Dönem İzmir Milletvekili (?)

16) Ekrem ÇETİN. (Kilis-1934) 15.Dönem G.Antep Milletvekili

17) Mustafa Hikmet ÇELEBİ (Kilis-1933) 18. Dönem G.Antep Milletvekili

18) Hannan ÖZÜBERK (Kilis-1931) 19.Dönem G.Antep Milletvekili

19) Mehmet Zeki İSLAM. (Kilis-1910) C. Senatosu Gaziantep Üyesi. (15/10/1961-2/6/1968)

20) M. İhsan TOPALOĞLU. (Kilis-1915) C. Senatosu Giresun Üyesi (5/6/1966-12/10/1975)

21) Av. Selaheddin ÇOLAKOĞLU (Kilis-1933) C.Senatosu Gaziantep Üyesi
(5.6.1977-12.9.1980)

22) E. Org, Doğan GÜREŞ. D.1927 (Adana-1926) 20, 21. Dönem Kilis Milletvekili

23) Mustafa Kemal ATEŞ (İslahiye-1947) 20.Dönem Kilis Milletvekili

24) Mehmet NACAR (Kilis-1962) 21. Dönem Kilis Milletvekili.

25) Veli Kayan 22 dönem milletvekili

26) Hasa Kara 22 ve 23 dönem miletvekili

27) Hüseyin Devecioğlu 23 dönem milletvekili

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Facebook beğen
 
Reklam
 
 

Web Analytics

KİLİS YEMEK RESİMLERİ
 









< iframe width='640px' height='397px' frameborder='0' src='http://www.startv.com.tr/Embed/WebTV.aspx?id=3805&movie_target=startv_videoad_webtv' />,
 

=> Sen de ücretsiz bir internet sitesi kurmak ister misin? O zaman burayı tıkla! <=