Kilis Belediye Başkanları
Kilis Belediye Başkanları: KİLİS BELEDİYE BAŞKANLARI 1- HACI SÜLEYMAN AĞA :Kilis'in ilk belediye başkanıdır .Topal oğlu ailesindendir…1249 H. 1883 M.Yılı . 2- HACI YUSUF AĞA :Fazlıağa ailesindendir ve Hacı Süleyman Ağa'dan sonra Kilis'te 25 yıl belediye başkanlığı yapmıştır. 3- AKİF EFENDİ : Salih Efendi ailesindendir. 1324 h. 1906 m. 4- MUHLİS EFENDİ : Salih Efendi ailesindendir . 1907 yılında belediye başkanı olmuştur. 5- HACI İSMET EFENDİ : Salih Efendi ailesinden Ali Efendi'nin oğludur. 6- HACI AHMET CANBOLAT :Kilis'in meşhur Canbolat ailesindendir. 7- MUSTAF EFENDİ :Eski belediye başkanı Akif Efendi'nin kardeşidir. 8- SADULLAH EFENDİ : Salih Efendi ailesinden Hacı Mehmet Efendi'nin oğludur.1,5 yıl belediye başkanlığı yapmıştır. 9- OSMAN EFENDİ : Hacı Yusuf Ağa ailesindendir.1918 - 1920 yılları arasında belediye başkanlığı yağmıştır 10- BURHAN EFENDİ : Kilis'in 10 .Belediye başkanıdır.Bülent Efendi Necioğlu ailesindendir. 1920 - 1921 yılları arasında belediye başkanlığı yağmıştır . 11 - İSLAM BEY : Hacı Şerif ailesindendir. Birincisi 1922 yılında, ikincisi ise ; 05-08-1927 yılları arasında belediye başkanlığı yağmıştır. 12 - TOKATLI ZADE VAKIF EFENDİ :Kilis'te doğmuştur .Tokatlı ailesindendir. Belediye meclis üyeliğinden belediye başkanlığı vekilliğine getirilmiştir. 13 - MUHTAR YAVAŞÇA : Yavaşça ailesindendir .11 Mayıs 1926 tarihinde göreve gelmiştir. 14 - M.ORHAN OKTAY : Haşhaşoğulları ailesindendir. 25.06.1931 tarihinde seçilmiş ve 24.02.1932 tarihinde istifa ederek ayrılmıştır. 15 - ZİYA GÜRSES : Çirazoğlu ailesindendir. 26-2-1932 de başkanlığa seçilmiş ve 05-11-1938 tarihinde başkanlıktan ayrılmıştır. 16 - HAŞMET TOPALOĞLU : Topaloğlu ailesindendir 06-10-1938 - 20-09-1942 yılları arsında belediye başkanlığı yapmıştır.. 17- RAİF ÇAKMUR : 10-09-1942 tarihinde belediye başkanlığına seçilmiş, 17-06-1943 tarihine kadar 9 ay belediye başkanlığı yapmıştır.. 18 - SALİH SALİHOĞLU : Salihoğlu ailesindendir 18.06.1943 tarihinde Kilis belediye başkanlığına seçilen SALİHOĞLU 07.09.1950 yılında bu görevinden ayrılmıştır. 19 - ABDULKADİR ATİK :Filcan ailesindendir 1950 yılında belediye başkanlığına seçilmiş 11.10.1951 yılında ayrılmıştır. 20 - MUSTAFA SIDDIK BAYTAZ : 15.10.1951 tahinde belediye başkanlığına seçilmiş ve 11.07.1955 yılında ayrılmış ve 18.12.1957 tarihinde yeniden seçilmiş ve 10.12.1959 da ayrılmış ve 12.12.1969 yılında üçüncü defa belediye başkanlığına seçilmiş. 21 - ZEKERİYA KORKMAZ : Ali Battal lakabı ile anılan babası Zürra Çiftçidir.. 23.11.1955 yılında belediye başkanı olmuş ve 02.08.1957 yılında görevinden ayrılmıştır. 22 - HÜSEYİN MÜNİPOĞLU : 23.12.1959 seçilmiş ve 27 Mayıs 1960 ihtilalında görevinden alınmıştır. 23 - ALİ DEMİREL : 27 Mayıs ihtilalından sonra Kilis'te Garnizon Komutanlığı görevinde iken Binbaşı Ali Demirel 30 Eylül 1960 yılına kadar KİLİS belediye başkanlığın yürütmüştür. 24 - ALİ METİN DİRİMTEKİN :KİLİS Kaymakamı Ali Metin DİRİMTEKİN 01.10.1960 tarihinden 16.09.1962 tarihine kadar Kilis belediye başkanlığı yapmıştır. 25 - M.kazım BÖLÜKBAŞI : Kaymakam ,Bölükbaşı da 15. 09.1962 tarihinden 30.07.1963 tarihine kadar belediye başkanlığı yapmıştır. 26 - ALİ ALTUNTAŞ : 1960 ihtilalından sonra belediye başkanlıkları kaymakamlara verildiğinden dolayı kaymakam Ali ALTUNTAŞ'ta 31.07.1963 tarihinden 21.11.1963 tarihine kadar belediye başkanlığını idare etmiştir. 27 - CELAL VARIŞ :20.11.1963 Yılında göreve başlamış ve beş yıl bu görevi sürdürmüştür. 28 - MEHMET YEŞİLÇİMEN : 08.04.1977 tarihinde belediye başkanlığına seçilen Avukat Mehmet Yeşilçimen ,Kilis için yapması gereken projelerini Gerçekleştiremeden 11.12.1977 bir saldırı sonucu yaşamını yitirmiştir. 29 - MEHMET ELENDER : 11.12.1977 tarihinde Kilis belediye başkanı olan ELENDOR 12.09.1980 tarihine kadar bu görevi sürdürdü. 30 - Dr. HASAN KAMİL ALTINBAŞ : 1980 İhtilalı nedeniyle 02.10.1980 - 26.03.1984 tarihine kadar belediye başkanlığında bulundu. 31 - HANNAN ÖZÜBERK : 26.03.1984 tarihinden 22.10.1987 tarihine kadar belediye başkanlık görevinde bulundu 32 - M.UĞUR TIRNAKSIZ : Eczacı M.Uğur TIRNAKSIZ 27.10.1987 TARİHİNDEN 09.03.1989 tarihine kadar belediye başkanlığını yürütmüştür. 33 - Dr.BURHAN KERKÜKLÜ : 28.03.1994 yılında belediye başkanı seçilen KERKÜKLÜ 31.01.1995 Tarihinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirmiştir. 34 - MUSTAF AŞKAROĞLU : 08.02.1995 tarihinde göreve getirilen Av. M.Aşkaroğlu 05.06.1995 yılında görevi son buldu. 35 - R.GÜVEN SİPAHİ : Eczacı SİPAHİ , Kilis'in il olduğu gün 05.06.1995 yılında belediye başkanı seçildi. 36 - EKREM ÇETİN : İlk olarak 09.12.1973 de..ikinci olarak da 1989 yılında ve 18 Nisan 1999 yılında da üçüncü defa belediye başkanlığına seçildi . EKREM ÇETİN 2005 Yılında silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybetmiştir 37 - Av.M.ABDİ BULUT :2004 seçimlerinde Kilis'in en genç belediye başkanı seçilme unvanını alan Av. M.ABDİ BULUT halen belediye başkanlığını yürütmektedir.
 
Facebook beğen
 
Reklam
 
 

Web Analytics

KİLİS YEMEK RESİMLERİ
 









< iframe width='640px' height='397px' frameborder='0' src='http://www.startv.com.tr/Embed/WebTV.aspx?id=3805&movie_target=startv_videoad_webtv' />,
 

=> Sen de ücretsiz bir internet sitesi kurmak ister misin? O zaman burayı tıkla! <=